Jak vybrat cyklotrenažér
Cyklotrenažéry je vždy třeba vybírat podle toho kdo a jak na něm má šlapat. Jiný cyklotrenažér bude vyhovovat pro kondiční šlapání na spalování tuku (tam je v některých případech lepší zvolit klasický rotoped) a jiný pro trénink aktivního sportovce či pravidelného návštěvníka hodin indoorcyclingu. Je třeba zohlednit váhu a výšku osob které mají cyklotrenažér používat stejně jako požadovanou velikost zátěže a požadavek na možné šlapání ve stoje (většina zákazníků to považuje za automatické, ale např. levnější trenažery na šlapání ve stoje nemusí být konstruované.
Cyklotrenažér: brzdný systém
U cyklotrenažérů se můžete setkat s třemi typy brzdných systémů. Nejpoužívanější je kotoučová (čelisťová, přítlačná) brzda kde odpor vytváří destičky s nalepeným filcem, které tlačí na setrvačník a tím jej brzdí, po čase je ale nutné destičky měnit, výhodou je neomezeně velká zátěž. Druhou nejrozšířenější brzdou je magnetická brzda, její výhodou je o něco tišší chod a neopotřebovatelnost, odpor cyklotrenažéru zde vytváří permanentní magnet, který se přibližuje a vzdaluje k setrvačníku a tím mění brzdný účinek.
Cyklotrenažér: šlapací střed
Dnes mají levnější cyklotrenažéry střed miskový,(poznáte ho podle ohnuté šlapkové tyče procházející tělem cyklotrenažéru). Lepší cyklotrenažéry mají střed s klikami nasazenými na čtyřhran jako klasická kola.
Cyklotrenažér: Způsob ovládání zátěže
Vybrat si můžete cyklotrenažér s ruční regulací zátěže (otočným regulátorem), tento systém umožňuje plynule regulovat zátěž s možností nastavení maximálně silné zátěže.
Cyklotrenažér: Setrvačník bez volnoběhu
V načem e-shopu naleznete cyklotrenažéry které mají setrvačník bez volnoběhu, mají šlapky pevně spojené se setrvačníkem, tzv. „furtošlap“.
Cyklotrenažér: Sedlo, sedlová trubka, šlapky
Téměř každý cyklotrenažér umožňuje nejen výškové nastavení sedla, ale i jeho posun vůči řidítkům dopředu a dozadu a nastavení sklonu sedla. Šlapky jsou ve většině případů vybaveny klipsnou. Všechny nabízené cyklotrenažéry mají hliníkové šlapky, které jsou trvanlivější, než šlapky plastové.
Cyklotrenažér: Transportní kolečka, vyrovnání nerovností
Cyklotrenažér je vybaven přepravními kolečky pomocí kterých ho po naváhnutí lze přesunout po místnosti a vzadu seřizovacími nožičkami na vyrovnání nerovností podlahy. U cyklotrenažérů je vyrovnání řešeno seřizovacím otočným regulátorem na každé koncovce.
Cyklotrenažér: Nosnost a ergonomie rámu
Nosnost cyklotrenažéru vždy souvisí s masivností rámu. Hlavně pokud chcete cyklotrenažér využívat i na šlapání ve stoje je velmi důležitý masivní a kvalitní rám. Dle výšky osob které mají cyklotrenažér používat je důležité vybrat správný model s ohledem na velikost rámu, výšku řidítek a rozsah výškového nastavení sedla.
Cyklotrenažér: Měření tepové frekvence
Měření tepu je klíčovým údajem pro účinné cvičení ať už ke spalování tuku, nebo fyzickou kondici. Většina cyklotrenažérů je dnes vybavena dotykovým snímačem (Hand-pulse).
Záruka na cyklotrenažér
U nás je zákonná záruční doba 24 měsíců. V Čechách a na Slovensku je bohužel pravidlem, že prodejci uvádějí 5 letou záruku. Avšak jen v podmínkách o záruce se dozvíte, že platí jen na rám výrobku a na zbývající části je záruka 24 měsíců.
Velmi rádi jsme se s vámi podělili o naše dlouholeté zkušenosti ve fitness oboru, ve kterém pracujeme již od roku 2008. Věříme, že uvedené informace byly pro vás užitečné a pomohou vám při výběru vašeho ideálního společníka, který vám pomůže při naplňování vašeho cíle nebo snů, ať už jde o vysněnou postavu, vynikající kondici, nebo vyřešení zdravotních problémů. Naše společnost je přímým dovozcem fitness strojů do ČR.